1 800 - 0452 00 admin@info.com

PIĘTNASTY SZCZYT

Zapraszamy do udziału w Biegu dla Maćka,

czyli zdobywaniu „Piętnastego Szczytu”

Każdy ma swój Everest!

MB 15-ty szczyt

INFORMACJE O IMPREZIE

Zapraszamy Państwa do udziału w niepowtarzalnej imprezie biegowej, łączącej sportowe wyzwanie ze wsparciem dla Fundacji Maciek Biega.

O co chodzi w tym bieganiu?

W czasie naszej imprezy, która odbędzie się tej wiosny i trwać będzie dwa dni 21-23.09.2018r. wspomagani przez wybitnych polskich himalaistów, biegaczy górskich i sportowców zamierzamy zdobyć „Piętnasty Szczyt”.

W poprzedniej edycji wspierali nas: Agna Bielecka, Krzysztof Wielicki, Bogusław Ogrodnik, Aleksander Lwow i Adam Pustelnik.

Co to jest „Piętnasty Szczyt”?

Na naszej pięknej Ziemi „ponad poziomy” wyrasta czternaście szczytów, które wznoszą się powyżej ośmiu tysięcy metrów nad poziom morza. „Piętnasty Szczyt” jest sumą tych wysokości i wynosi 115 828 m. To szczyt , który chcemy wspólnie z Państwem zdobyć.

Jak zdobyć „Piętnasty Szczyt”?

Zamierzamy zatem biec, biec i biec na trasie poprowadzonej przez Wzgórze Gajowickie (czyli Górkę PaFaWagu) mające 12 metrów wysokości. 9653 okrążenia tego wzniesienia to właśnie 115 828 m. To nasze sportowe wyzwanie. Będziemy biegać 48 godzin – od 16.00 w piątek 21 września do 16.00 w niedzielę 23 września. Można pokonać jedno okrążenie, pięć, pięćdziesiąt... Nie trzeba biegać ciągle, można odwiedzić naszą imprezę kilkakrotnie.

Można biegać indywidualnie lub na miejscu dołączyć do drużyny zdobywającej wybrany ośmiotysięcznik. Mamy nadzieję też na udział licznych drużyn firmowych. Każde okrążenie przybliża nas do zdobycia „Piętnastego Szczytu”.

"Piętnasty Szczyt” ma nie tylko 115 828 m wysokości, dla organizatorów z Fundacji Maciek Biega ma symboliczny wymiar „niedostępności” - pokonywanej ciężką pracą przez niepełnosprawne dzieci. Niepełnosprawne ruchowo dzieci to właśnie nasi podopieczni. To im udostępniamy specjalistyczne wózki do realizacji sportowych wyzwań. 

Dziewięć lat temu Maciek był jedynym niepełnosprawnym dzieckiem w Polsce, biorącym udział w biegach ulicznych. Dziś takich teamów jest kilkanaście.

Cel akcji

Wpłata za udział firmowego zespołu i wpisowe od uczestników pozwoli zbudować nam budżet na zakup jak największej liczby wózków. Obecnie mamy ich 14. Możecie je spotkać na maratonach, triathlonach i innych biegach w całej Polsce.

Kto może wziąć udział w zdobywaniu „Piętnastego Szczytu”?

Każdy – to chyba najprostsza odpowiedź 🙂 To uczestnik sztafety decyduje ile okrążeń pokona.

Każde okrążenie, każda wpłacona złotówka przybliża nas do celu... Biegaczy – do zdobycia szczytu, nas – do kupna kolejnego wózka dla niepełnosprawnego dziecka.

Zapraszamy do udziału w nietypowej edycji Biegu dla Maćka

Piętnasty Szczyt” - bieg górski w centrum miasta 🙂

https://www.facebook.com/events/217318582163673/