1 800 - 0452 00 admin@info.com

Relacja z VII Biegu dla Maćka

Podczas tegorocznego Biegu dla Maćka, który odbył się 29.05.2016r. we Wrocławiu, do sportowej rywalizacji przystąpiły załogi rodziców z dziećmi w wózkach, najszybsi Dolnoślązacy, niepełnosprawne dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rzesza pasjonatów biegania z całej Polski. Wszyscy wybiegli, by zmierzyć się z dystansem dziesięciu kilometrów. Bieg ukończyło 286 osób.

3 Magdalena Chruszcz K20 00:30:20 Żórawina

Nagrody dla najszybszych kobiet i mężczyzn zostały ufundowane przez Centrum Handlowe Borek.

Mistrzowie Galaktyki

Podczas „Biegu dla Maćka” rozegrane zostały Mistrzostwa Galaktyki w Biegu z Wózkiem.  Na starcie ustawiło się 12 załóg rodziców z wózkami.

Tytuł najszybszego wywalczył Maciej Sałdacz z synkiem Szymonem.

Wśród startujących byli również biegający rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały medale oraz książki.

Mistrzowie od przedszkola

W tym roku postanowiliśmy osobno nagrodzić młodszych zwycięzców w biegu na 800 m. Uczniowie i uczennice szkół podstawowych otrzymali medale i nagrody rzeczowe w kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-6. Gimnazjaliści, którzy pokonali dystans 2500 m również zostali nagrodzeni i uhonorowani na podium.

Ma starcie ustawiło się 30 uczniów gimnazjum oraz 100 uczniów i uczennic z podstawówek.

Jeszcze większa gromada najmłodszych zawodników stanęła na starcie Biegu Krasnali. Maluchy z wielką radością pokonały dystans 160-ciu metrów dopingowane przez rozentuzjazmowanych kibiców. Każdy krasnal otrzymał numer startowy, medal oraz zabawkę ufundowaną przez KFC. Mam nadzieję, że wśród tych roześmianych dzieciaków są przyszli sprinterzy i maratończycy.

Inne atrakcje

W trakcie trwania imprezy czynne było mini przedszkole, w którym powstawała m.in. Wielka Laurka dla Maćka. Był kącik na tworzenie prac własnych, modelowanie balonów, malowanie twarzy, a tuż obok czekały na dzieciaki fantastyczne dmuchańce.

Wielbiciele zdrowej i przede wszystkim smacznej żywności mogli skorzystać z oferty wegańskiej kuchni przygotowanej przez przyjaciół Maćka.

Przed rozdaniem nagród pokaz i warsztaty przeprowadził Paweł Skóra – mistrz Polski, Europy i Świata w freestyle football.

A wszystkie te wydarzenie byłyby niemożliwe bez pracy wolontariuszy i wsparcia sponsorów. Firmy: Centrum Handlowe „Borek”, Intersport,  Cargill, KFC, Rejsy jachtem, Second you, Body Balance ufundowały dla zawodników nagrody, prezenty oraz zapewniły przeprowadzenie imprezy.  Dzięki pomocy, którą otrzymaliśmy od wielu przyjaciół naszej Fundacji charytatywny wymiar został zrealizowany – zebraliśmy środki na zakup nowych wózków 🙂